Pas takimit Mustafa – Kurti, zyrtari i LDK’së thotë se po vjen “Qeveria e Shpresës”

Pas takimit Mustafa – Kurti, zyrtari i LDK’së thotë se po vjen “Qeveria e Shpresës”

Takimi i sotëm mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit ka ngjallur reagime nga shumica e partive politike.

Zëdhënësi i LDK’së, Besian Mustafa, u ka kushtuar një postim reagimeve të partive të PAN’it për takimin mes kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa dhe liderit të Vetëvendosjes, Isa Mustafa.

“Një takim, shumë panik! Merreni me qetësi, çuna! Thjeshtë, po vie Qeveria e Shpresës”, ka shkruar Mustafa në Facebook, transmeton Gazeta Express.

Nënkryetari i PDK’së, Uran Ismaili, ka thënë se takimi mes dy liderëve të opozitës është tradhti që Kurti po ia bën votuesve të VV’së. Sipas tij, Kurti po i serviloset Mustafës të cilin tash po e quan profesor, ndërsa dikur e quante “shërbëtor të Rrahman Morinës”.

Për këtë takim kanë reaguar edhe zyrtarë të AAK’së.

Kurti e Mustafa u takuan sot për herë të parë që prej dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj në korrik.

Takimin e mbajtën të fshehtë, ndërsa më vonë u deklaruan në profilet e tyre në rrjetin social Facebook. /Express/