Pas videos me ngacmim seksual të të miturës policit i dalin edhe foto tjera (Foto +18)

Polici nga Malësia e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili është filmuar duke bërë veprime të turpshme në një video me një të mitur i kanë dal edhe veprime të tjera.

Deputeti i Partisë Demokratike (PD), Ervin Salianji ka publikuar një foto tjetër policit një ambient tjetër ndërsa thotë se ai është larguar nga detyra për tentativa përdhunimi.

Lexo po ashtu:

“Efektivi B.B ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi. Atë e riktheu vetëm angazhimi i tij për Rilindjen si komisioner dhe aktivist gjate zgjedhjeve dhe e bëri polic të Republikës duke i dhënë mundësi të abuzonte me tej, tashmë me të miturën 15 vjeçare, e te vazhdonte të kërcënonte dhjetar gra të tjera!

Shumë prej tyre e kanë denoncuar ne komisaritat, por policia i ka shpërfillur dhe nuk ka marre asnjë here denoncimet e tyre. Pavarësisht se mostra i regjistronte madje edhe me video për ti shantazhuar apo për nevoja denigruese te tij. Sot ekzistojnë prova dhe video qe viktimat i denonconin ne polici, këto video i disponon policia e shtetit!

Disa prova dhe video më kanë ardhur në inbox nga punonjës policie dhe janë neveritëse po aq sa mosreagimi i shtetit në raste të tilla. Kam vendosur të mos i publikoj videot sepse vetëm i shtojnë shëmti videos qe tashme është publike. Por policia dhe organet ligjzbatuese qe i kane, duhet ti dënojnë me ashpërsinë me te madhe ligjore përgjegjësit e mosveprimit po aq sa vetë dhunuesin”, shkruan Salianji.

Rasti u publikua të hënën në media përmes një videoskandali ka ardhur nga një nënë e cila denonconte ngacmimet e seksuale të vajzës së mitur nga efektivi i Policisë së Shqipërisë. /Telegrafi/

TAGS