Pasagjerja hap derën e aeroplanit “për të marrë ajër”

Pasagjerja hap derën e aeroplanit “për të marrë ajër”

Është i habitshëm veprimi i një pasagjereje në aeroplan, duke mos i respektuar rregullat në udhëtim.

Ajo hapi derën e daljes së urgjencës para ngritjes.

Kjo ndodhi të hënën, ku fluturimi “Xiamen Airlines” MF8215 ishte në pistë kur ekuipazhi u njoftua për shkeljen e madhe të sigurisë.

Thuhet se ky veprim  shkaktoi frikë ndaj udhëtarëve, transmeton rtv21.tv.

Menjëherë pas kësaj ngjarjeje oficerët arrestuan pasagjeren, përpara se avioni të nisej për në Lanzhou të Kinës.

Ajo raportohet se ishte e moshës së mesme, e kishte kapur levën dhe kishte hapur derën për të lënë ca ‘ajër të pastër të hynte’, megjithëse ata ishin paralajmëruar të mos e preknin atë.

Pamjet që u shpalosën pas marifetit të gruas tregojnë se ekuipazhi i ngul sytë në derë me mosbesim, ndërsa ata punonin.

Ndërsa një pasagjer i ulur pranë daljes duket se shikon anën qesharake dhe buzëqesh, një tjetër tundje duket i irrituar dhe shtrëngon kokën.

TAGS