Pensionohet Dimitar Berbatov

Pensionohet Dimitar Berbatov

17:37 |

Futbollit i është larguar sot edhe një tjetër ‘diamant’.

Ylli bullgar, Dimitar Berbatov, është pensionuar nga karriera e tij prej futbollisti profesionist, raporton lajmi.net.

Berbatov ka qenë lojtar i kombëtares së Bullgarisë si dhe ka luajtur me skuadra të njohura nga Premierliga, ku vlejnë të ckeën Manchester United e Tottenham Hotspur.

Lojtari kishte fituar dy Premierliga gjatë periudhës së tij katër vjeçare me United, nën urdhrat e Alex Ferguson.

Së fundmi ai ka luajtur me skuadrën e Kerala Blasters. /Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

17:46 |

TAGS