Pensionohet Yaya Toure

Pensionohet Yaya Toure
12:17 | 10 Maj 2019

Ish mesfushori i Barcelonës dhe i Manchester Cityt, Yaya Toure, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli.

Lajmi është bërë i ditur nga agjenti i lojtarit, Dimitri Seluk.

Sipas njoftimit të trajnerit, tani ish mesfushori nga Bregu i Fildishtë do të përqendrohet në një karrierë si trajner.

“Yaya Toure ka përfunduar karrierën duke luajtur. Tani ai do të përqendrohet në punën e trajnerit”, ka deklaruar Seluk, përcjell ‘lajmi.net’.

Toure gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellat e Barcelonës, Monacos dhe Olympiacos./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS