Për një bark petë, shikoni çfarë ha kjo nutricioniste

Për një bark petë, shikoni çfarë ha kjo nutricioniste

Keri Glassman është një dietologe e njohur në ShBA si dhe eksperte e humbjes së peshës. Si një nutricioniste, ajo je p këshilla se si të qëndroni të shëndetshëm, të zvogëloni kaloritë dhe të humbni dhjamin e tepërt

Sipas saj vaktet e ditës duhet të duken kështu:

Mëngjesi- ajo tregon se çdo ditë pi ujë me limon, sidomos në kohën kur vuan nga ndonjë grip. Gjithashtu ajo këshillon, që mëngjesi duhet të përmbajë ushqime me proteina dhe vitamina, duke përfshirë këtu vezët, çajin e gjelbër, avokadon apo drithëra.

Dreka- në mënyrë që të keni një bark të sheshtë, ajo rekomandon që në drekë të konsumohet asparagu I gatuar në avull, sepse përmban probiotikë, të cilët e mbajnë sistemin tretës në formën më të mirë. Gjithashtu këshillohet edhe salmon dhe ndonjë sallatë.

Darka- në darmë, dr. Glassman këshillon të konsumoni produte jeshile, dukë përfshirë të gjitha llojet e sallatave, brokoli, sallatën e gjelbër, lakrën apo llojet e tjera të sallatave. Ato nuk shkaktojnë fryerje dhe janë të mbushura me vitamina dhe mineralet e nevojshme. /Anabel/Express

TAGS