Pique i shënon Sevillas në Superkupë, barazon rezultatin

Pique i shënon Sevillas në Superkupë, barazon rezultatin

Pjesa e parë mes Barcelonës dhe Sevillas në Superkupën e Spanjës ka përfunduar me rezultat 1-1.

Ishte skuadra e Pablo Machin që shënuan fillimisht në pjesë e parë në minutën e 10.

Por, Gerard Pique barazoi rezultatin në minutën e 42-të dhe kështu skuadrat shkuan në pushim me rezultat të barabartë.

Në 45 minutat e parë Barça ishte më e mirë, por nuk u treguan konkretë para portës kundërshtare. /Telegrafi/

TAGS