Pique: Napoli mund të na shkaktojë probleme, Messi është më i mirë se Maradona

Pique: Napoli mund të na shkaktojë probleme, Messi është më i mirë se Maradona

Mbrojtësi i Barcelona, ​​Gerard Pique thotë se Napoli mund t’i shkaktojë probleme Barcelonës.

Napoli mirëpret Barcelonën nesër me fillim nga ora 21:00 – në kuadër të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve.

“Duhet të kemi frikë nga shumë gjëra nga Napoli, ata nuk e filluan sezonin mirë, por janë përmirësuar javët e fundit,” tha Pique në konferencën e tij për shtyp.

“Ne do të përpiqemi të luajmë lojën tonë, dhe do të jetë e rëndësishme të shënojmë.”

Në fund, Pique tha se Messi është më i mirë se Maradona.

“Maradona ishte një lojtar unik që i ka dhënë shumë sportit. Ai do të mbahet mend përgjithmonë. Nëse, sidoqoftë, ju më kërkoni një krahasim midis Maradona dhe Leo, unë zgjedh qëndrueshmërinë e Messit, duke marrë parasysh magjinë e tij për kaq shumë vjet”, përfundoi ai.

MEDIAL.mk