Pirlo: Juve mund ta eliminojë Barcelonën

Sport | Publikuar më 20.03.2017 në ora 23:47

Andrea Pirlo beson se Juventusi mund të mposht Barcelonën, pasi skuadrat janë të ndryshme nga finalja e Ligës së Kampionëve e vitit 2015.

Mesfushori italian luajti ndeshjet e tij të fundit me Juventusin pikërisht në finalen e Berlinit e cila u fitua nga Barcelona me rezultat 3-1.

Megjithatë, tani Pirlo mendon se gjërat nuk janë të njëjta dhe Juventusi mund ta mposht Barcelonën, pasi tani nuk është një finale, por luhen më shumë se 180 minuta.

Lexo po ashtu:

“Kjo do të jetë një ndeshje e ndryshme në krahasim me dy vjet më parë”, ka thënë fillimisht Pirlo duke folur për Sport.

“Juventusi kanë ndryshuar dhe kjo është një tjetër Barcelonë. Përveç kësaj, ata nuk janë duke luajtur një finale në këtë kohë, por dy ndeshje me më shumë se 180 minuta në të cilën unë mendoj se ne do të shohim një futboll të mirë”, përcjell Telegrafi.

“Juve kanë një ekip shumë të fortë, dhe në qoftë se ju doni për të arritur në finale ju duhet të luani kundër ekipeve më të mira”.

Lexo po ashtu:

“Nuk mendoj se Juve është një ekip në ndërtim e sipër, ata kanë lojtarë të mëdhenj dhe janë duke u përpjekur për të gjetur ekuilibrin e duhur me katër sulmues”.