Pjesa e Parë: Prishtina në epërsi të lehtë

Pjesa e Parë: Prishtina në epërsi të lehtë

Po zhvillohet takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Çereku i parë i takoi vendasve teksa e mbyllën me gjashtë pikë epërsi, gjegjësisht me rezultat 19-13.

Prishtinasit ka përmbyllur pjesën e parë në dobi të veten me rezultat 36-32, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë se ndeshja e katërt do të zhvillohet në Prizren, dhe ekipi që siguron tre fitore shpallet kampion.

Aktualisht te dyja skuadrat kanë fituar nga një takimi. /Telegrafi/