Pochettino me dy transferime të mëdha te Tottenham

Pochettino me dy transferime të mëdha te Tottenham

Pas këtij sezonin të suksesshëm që po kalojnë, Tottenham është gati për të bërë disa transferime.

Tottenham nuk ka transferuar asnjë lojtarë në dy afatet e fundit, shkaku i stadiumit të ri.

Spurs janë duke planifikuar që në verë të transferojnë sulmuesin e Celta Vigos, Maxi Gomez dhe mbrojtësin e Lazios, Luiz Felipe, përcjell lajmi.net nga Daily Mirorr.

Sulmuesi i skuadrës spanjolle kushton 35 milionë euro, gjersa mbrojtësi  i klubit italian vlen 25 milionë.

Tottenham duhet t’i paguajë 60 milionë euro për këto dy transferime, gjersa të ardhurat e tyre janë rritur ndjeshme. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS