Policia arreston dy të dënuar për grabitje

Policia arreston dy të dënuar për grabitje

MPB njofton se gjatë ditë së djeshme SPB-Strumicë ka arrestuar dy persona që po kërkoheshin për vuajtjen e dënimit me burg.

“Më 19.09.2019 në ora 17:00 në Stacionin Policor të Strumicës janë privuar nga liria J.M. (31) nga Strumica dhe I.R. (25) nga Shtipi, në bazë të urdhër-arresteve qendrore të lëshuara nga Institucionet Ndëshkimore të Strumicës dhe Shtipit. Personat në fjal janë dënuar për veprën penale “grabitje e rëndë”. J.M dhe I.R u janë dorëzuar institucioneve të burgjeve”, thonë nga MPB./Alsat

Loading…