Policia jep detaje për zjarrin në Mat

Policia jep detaje për zjarrin në Mat
Tash esht Koha

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ka dhënë detaje për zjarrin në një banesë në rrugën “C” në Prishtinë.

Ajo për Koha.net ka thënë se zjarri është lokalizuar ndërkaq nuk raportohet për të lënduar.

Sipas saj, në vendngjarje menjëherë kanë dalë njësitet policore dhe zjarrfikësit.

“Rreth orës 15:00 e kemi pranuar një informatë për një incident zjarri në rrugën “C” në Prishtinë, saktësisht në një banesë. Menjëherë në vendngjarje kanë dalë njësitet policore dhe zjarrfikësit. Zjarri është lokalizuar nuk ka persona të lënduar”, ka thënë ajo.

 15:20

Zjarr në një banesë të Matit në Prishtinë

Një banesë në rrugën “C” në Prishtinë është përfshirë nga zjarri të dielën.

Nga fotografitë e siguruara nga Koha.net, shihet ekipi i zjarrfikësve të cilët po qëndrojnë poshtë kësaj ndërtese.

Koha.net ka kontaktuar me zyrtarë policorë mirëpo ende nuk ka marrë ndonjë informacion më të detajuar.

Image

Tash esht Koha