Presidenti i La Ligas tregon tri datat kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë

Presidenti i La Ligas tregon tri datat kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë

Edhe La Liga si të gjitha ligat në Evropë është pezulluar për shkak të koronvirusit.

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka treguar se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë.

‘Kemi tri data për rifillimin e La Ligas. Ato janë 28 maj, 6 qershor dhe 28 qershor. Nuk mund të themi datë të sakt sepse situata nuk është përmirësuar ende’, u shprehë ai.

Ekipet e La Ligas pritet që stërvitjet t’i fillojnë me datën 26 prill.

MEDIAL.mk