Presidenti i mundshëm i Barcelonës: Nuk e kuptoj pse klubi dëshiron Neymarin

Presidenti i mundshëm i Barcelonës: Nuk e kuptoj pse klubi dëshiron Neymarin
Tash esht Koha
18:29 | 28 Gusht 2019

Toni Freixa, dikur drejtor dhe kandidat presidencial për ta marrë në pronësi Barcelonën, nuk është pajtuar me idenë e klubit që kërkon të ri-nënshkruajë Neymar.

Braziliani dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germain dhe, siç qëndrojnë gjërat, katalanasit kanë më shumë gjasa të nënshkruajnë me atë, por nuk është një veprim që e kupton Freixa.

“Ajo që ne jemi më afër të bëjmë është të rrezikosh projektin sportiv dhe stabilitetin ekonomik”, tha Freixa për Radio MARCA, përcjell lajmi.net.

“Unë nuk e kuptoj se cilat interesa janë në pyetje, por ato të Barcelonës me siguri nuk janë”.

“Jam mashtruar nga të gjitha këto. Unë nuk kuptoj asgjë. Shpresoj se është gënjeshtër”, tha ai. /Lajmi.net/ 

Tash esht Koha
TAGS