Prilep: Goditet me veturë një fëmijë gjashtë vjeçar

Prilep: Goditet me veturë një fëmijë gjashtë vjeçar

Me 14.04.2019 në ora 15.45 në rrugën Vojvodina në Prilep, vetura e tipit “Pezho” me targa nga Prilepi, e drejtuar nga S.Gj.(50) nga Prilepi, e ka goditur një fëmijë gjashtë vjeçar nga Prilepi, transmeton Almakos.

Fëmija është lënduar rëndë dhe iu është dhënë ndihmë mjekësore në Spitalin e qytetit në Prilep. Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i Stacionit Policor në Prilep.