Prioritet i Manchester United, vazhdimi i kontratës me De Gean

Manchester United ia ka vendosur vetës si prioritet një kontrate afatgjate me portierin David De Gea.

Djajtë e Kuq e kanë të sigurt zgjatjen njëvjeçare me spanjollin, ku marrëveshja aktuale do të vazhdojë deri në verën e vitit 2020.

Kjo pasi portieri ka një klauzolë, ku klubi ka pasur drejtë ta vazhdojë kontratën automatikisht.

David De Gea, portieri i Manchester United. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Sipas Daily Mirror, klubi kërkon që bashkëpunimi të shkojë edhe më gjatë, duke përpiluar një kontratë afatgjate me ish portierin e Atletico Madridit.

Ky është prioritet i klubit.

Lexo po ashtu:

United janë afër marrëveshjes për zgjatjen afatgjate të kontratës me Anthony Martialin dhe më pas do t’i japin prioritet e portierit.

De Gea në aksion . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

De Gea u bashkua me gjigantët anglezë nga Atletico në verën e vitit 2011.

Ai është njëri prej portierëve më të mirë në botë, ku është kërkuar disa herë nga Real Madridi. /Telegrafi/  

TAGS