Pulisic bëhet blerja e tetë më e shtrenjtë në histori të Ligës Premier, rekordi mbahet nga Pogba

Tash esht Koha

Christian Pulisic ka kaluar nga Borussia Dortmund te Chelsea, por lojtari do të fillojë të luajë në Londër në sezonin e ardhshëm.

Ai e kompletoi transferimin për 57.6 milionë funte (63.74 milionë euro). Pulisic është blerja e tetë më e shtrenjtë në Ligën Premier.

Amerikani i ka kaluar Ameryc Laporten dhe Pierrie Emerick Aubameyang.

Para tij janë emra si Morata, Di Maria e Mahrez.

Keppa Arrizabaga është blerja e katërt më e shtrenjtë e Ligës Premier dhe portier më i shtrenjtë në botë.

Viril Va Dijk është i treti, ndërsa Romelu Lukaku i dyti.

Lojtari më i shtrenjtë në Ligën Premier mbetet Paul Pogba që u ble nga Juventusi për 105 milionë funte. /Telegrafi/  

Tash esht Koha
TAGS