Pulisic më i mirë se Cristiano Ronaldo, e thonë statistikat

Pulisic më i mirë se Cristiano Ronaldo, e thonë statistikat
Tash esht Koha

13:35 |

Chelsea duhet të jetë me të vërtetë e entuziazmuar për transferimin e Christian Pulisic.

Mesfushori ofanziv është duke shkëlqyer në nivel ndërkombëtar me Amerikën në Kupën Gold, e cila mbahet për shtetet e Amerikës Qendrore.

Ai ka shënuar tre gola në këtë kompeticion këtë verë, duke ndihmuar shtetin e tij të arrijë në finale aty ku do të përballet me Meksikon të dielën, përcjell lajmi.net.

I ngjajshëm

Sipas AS, Pulisic ka kontribuar në 18 nga 39 golat e fundit që Shtetet e Bashkuara kanë shënuar – një përqindje e përfshirjes prej 46 për qind.

Kjo sigurisht nuk është një statistikë e dobët – dhe është një gjë që është edhe më mbresëlënëse në krahasim me dy lojtarët më të mirë në botë – Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Të tre konkurruan në turnetë ndërkombëtare këtë verë dhe përfshirja në gola i Pulisic është më mirë se sa ajo që ka arritur Ronaldo.

Kapiteni portugez ka qenë pjesë e 16 prej 39 golave të fundit të vendit të tij – një përqindje prej 41 për qind, e cila është 5 për qind më e vogël se nënshkrimi i ri i Chelseat.

Pavarësisht nga problemeve në skenën ndërkombëtare, Messi në të vërtetë me Argjentinën ka një shkallë të përfshirjes prej 49 për qind – duke kontribuar në 19 nga 39 golat e fundit të vendit të tij. /Lajmi.net/ 

autor: Lajmi.net

13:46 |

Tash esht Koha
TAGS