Rama u bëri thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi, por Gregu “nuk e respekton”/ Ja çfarë bën djali i kryeministrit

Rama u bëri thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi, por Gregu “nuk e respekton”/ Ja çfarë bën djali i kryeministrit

Ndër masat e marra ndaj përhapjes së koronavirusit që tashmë ka “pushtuar” pothuajse çdo vend të botës, është dhe thirrja e kryeministri Edi Rama ndaj qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi.

Mirëpo, mesa duket djali i tij Greg Rama nuk e ka respektuar ktë vendim. Përmes një postimi në “Instagram”, Greg ka treguar se ndodhet jashtë shtëpisë së tij, duke shijuar natyrën.

Kujtojmë se, Rama u shpreh se nga dita e hënë e në vijim duke filluar nga ora 18:00 nuk lejohet më ecja në këmbë në të gjithë Shqipërinë, teksa shtoi se gjoba vlen edhe për ata persona që dalin për ecje dhe ulen nëpër parqe.

TAGS