Real Madrid e lejon Gareth Balen që ta zgjedhë skuadrën e re

Real Madrid e lejon Gareth Balen që ta zgjedhë skuadrën e re

Gareth Bale ka vendosur të largohet nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon.

Gareth Bale nuk është në planet e Real Madrid, andaj do të shitet në afatin kalimtar veror.

Skuadra spanjolle i ka bërë me dije uellsianit se është i lirë që ta zgjedh skuadrën e tij të re, përcjell lajmi.net.

Chelsea, Manchester United, Tottenham dhe Bayern Munich, janë të interesuara në shërbimet e Gareth Bale.

Real Madrid i do 90 milionë euro nga shitja e uellsianit, gjersa klubet që janë në garë nuk ofrojnë më shumë se 75 milionë. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS