Real Madridi e do Sterlingun, të preferuarin e Zidanes

Real Madridi është gati që të lansojë ofertë për sulmuesin Raheem Sterling.

Mirror shkruan se Zinedine Zidane është adhurues i madh i Sterling i cili ka rivënë reputacionin e tij me paraqitjet e shkëlqyera.

Real Madridi ësht ëgati që të shpenzojë 300 milionë funte gjatë verës për emra si Neymar, Hazard, Eriksen dhe të tjerë.

Por, Sterling është i monitoruar për së affërmi dhe shihet si një prej yjeve kryesore në Ligën Premier që e do Reali.

Zidane personalisht në vitin 2015 pranoi se po e monitoron nga afër lojtarin. /Telegrafi/

TAGS