Reali dëshiron transferimin e lojtarit më të shtrenjtë në histori të futbollit

Reali dëshiron transferimin e lojtarit më të shtrenjtë në histori të futbollit

Reali dëshiron transferimin e lojtarit më të shtrenjtë në histori të futbollit

Real Madrid nuk ka hequr dorë nga transferimi i Nemyar.

Lojtari që mban epitetin e më të shtrenjtit në botë, kur në vitin 2017 për 222 milionë euro iu bashkua PSG-së nga Barcelona, mund të kthehet në La Liga.

‘Marca’ shkruan se ylli brazilian mbetet prioritet i Real Madridit, përcjell ‘lajmi.net’.

‘Los Blancos’ janë të etur të rrisin cilësinë në fazën e sulmit, duke dëshiruar që përveç Benzemas në ofensivë të kenë edhe Neymarin.

27 vjeçari ende nuk është i vendosur për të ardhmen e tij, dhe në dy sezonet e fundit është përfolur shumë për të ndryshuar skuadër.

Neymar në prej kalimit te PSG është përballur me shumë lëndime, dhe në 33 paraqitje në Ligue 1, ka shënuar 32 gola./Lajmi.net/

[embedded content]

[embedded content]

TAGS