Reali pa problem, triumfon edhe në ndeshjen e dytë ndaj Gironas dhe siguron gjysmëfinalen

Real Madrid është skuadra e katër gjysmëfinaliste në Copa del Rey.

Los blancos kanë arritur të marrin një tjetër fitore përballë Gironas, kësaj radhe duke i mposhtur me rezultat 1-3.

Kësisoj pas 180 minutave të zhvilluara, Reali kalon në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 7-3 përballë ekipit katalunas.

Vetëm pas 27 minutave lojë Reali kaloi në epërsi me anë të Karim Benzemas që shënoi pas asistimit nga Carvajal.

Karim Benzema . (Foto: David Ramos/Getty Images /Guliver)

Dy minuta para fundit të pjesës së parë Benzema shënoi edhe njëherë për 2-0.

Me epërsinë prej dy golave, Mbretërit shkuan në pushim prej 15 minutash.

Në pjesën e dytë Girona arriti të ngushtonte përkohësisht epërsinë falë golit të shënuar nga Porro në minutën e 71-të.

Real Madrid (Foto:David Ramos/Getty Images/Guliver )

Por pesë minuta më vonë, mesfushori i talentuar i Los Blancos, Marcos Llorente shënoi për 3-1.

Kësisoj Reali kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey, falë dy ndeshjeve spektakolare në çerekfinale ndaj Gironas.

Tri skuadrat tjera gjysmëfinaliste janë Barcelona, Real Betis dhe Valencia. /Telegrafi/

TAGS