Renova përfundoi paraqitjen e saj në kualifikimet për Ligën e Evropës

Renova përfundoi paraqitjen e saj në kualifikimet për Ligën e Evropës

Tetovë, 17 shtator 2020 (MEDIAL) – Skuadra e Renovës sot përfundoi paraqitjen e saj në Ligën e Evropës, pasi humbi në xhiron e dytë kualifikuese me rezultatin 0:1 nga Hajduku i Splitit.

Mijo Çaktash shënoi golin e vetëm të ndeshjes që në fillim të ndeshjes.

Tetovarët kishin shanset e tyre, por nuk i shfrytëzuan dhe u thanë lamtumirë turneve evropiane për këtë sezon.

Hajduku i Splitit në xhiron e tretë do të luajë me fituesin e ndeshjes ndërmjet Nefçi dhe Galatasaraj. bs/bsh/