Reshje intensive shiu! Parashikimi i motit për të martën

Reshje intensive shiu! Parashikimi i motit për të martën

Duke filluar nga mbrëmja e sotme dhe nesër, në vend rikthehen reshjet intensive të shiut.

Më të prekura pritet të jenë qarqet Shkodër, Lezhë , Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë, ndërsa në zonat e tjera shiu do jetë më i pakët.

Sipas parashikimit, reshjet e shiut do të vijojnë gjatë gjithë ditës së nesërme.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit për ditën e nesërme pritet të arrijnë 1114 gradë në bregdet, 813 gradë në vendet e ulëta dhe 36 gradë ne vendet malore.