Roma fillon bisedimet me trajnerin e ri

Roma fillon bisedimet me trajnerin e ri

Massimiliano Allegri shumë shpejtë pritet t’i rikthehet punës së trajnerit në kampionatin italian Serie A.

Todochajes, raporton se Roma po planikojnë ta shkarkojnë trajnerin aktual Fonseca.

Barazimi me Hellas Verona në ndeshjen e parë të sezonit si dhe disa dështime të edicionit kanë bërë që pronarët e rinj të mendojnë për shkarkimin e tij sa më herët

Allegri shihet nga ana e tyre si trajneri ideal për këtë edicion, për të arritur objektivat e planifikuar.