Roma në krizë të lëndimeve

Roma në krizë të lëndimeve
11:59 | 21 Tetor 2019

Numri i dëmtimeve te Roma duket se ka arritur në tetë pasi Bryan Cristante dhe Nikola Kalinic duket se janë shtruar në infermieri.

Cristante u largua vetëm pas tetë minutave në barazimin 0-0 të Romës ndaj Sampdoria të dielën, ndërsa Kalinic u largua në fund të pjesës së parë.

Teleradiostereo dhe Il Tempo raportojnë se ish-sulmuesi i Milanit do të jetë jashtë fushës për dy muaj, transmeton lajmi.net.

Sa i përket mesfushorit, Teleradiostereo pret që ai të jetë jashtë veprimit për tre muaj dhe do të duhet operacioni për të shëruar një problem të ijëve.

‘Giallorossi’ tashmë ka humbur shërbimet e Lorenzo Pellegrini, Davide Zappacosta, Cengiz Under, Amadou Diawara, Henrikh Mkhitaryan dhe Mert Cetin për shkak të lëndimeve.

Justin Kluivert do të humbasë edhe ndeshjen e tyre të radhës në Serie A kundër Milanit për shkak pezullimit. /Lajmi.net/

TAGS