Rrahmani debuton në Serie A

Rrahmani debuton në Serie A
20:09 | 25 Gusht 2019

Amir Rrahmani do të jetë futbollisti i radhës i Kosovës që do të luajë në Serie A.

Mbrojtësi i qendrës do të jetë në fushë nga minuta e parë në ndeshjen e xhiros së parë mes Hellas Veronas dhe Bolognas.

Rrahmani këtë verë nga Dinamo Zagreb është transferuar te Hellas Verona, dhe i është besuar vendi i titullarit që në ndeshjen e parë.

Formacionet zyrtare: Hellas Verona – Bologna

TAGS