Rrëzohet shtylla elektrike në Vrellë të Istogut

Tash esht Koha

Erërat e forta dhe moti i ftohtë gjatë ditëve të fundit në Kosovë, ka shkaktuar dëme edhe në Komunën e Istogut.

Në orët e vona të premten, në Vrellë të Komunës së Istogut era e fuqishme ka shkaktuar dëme materiale, ku si pasojë është rrëzuar edhe një shtyllë elektrike, raporton KosovaPress.

Banorët kanë thënë se ajo shtyllë ka qe dy ditë që qëndron aty dhe ekipet e KEDS-it nuk janë parë në vendin e ngjarjes për të sajuar këtë dëm. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS