Samir Ujkani flet për të ardhmen

Samir Ujkani flet për të ardhmen
22:00 | 12 Korrik 2019

Vendimi dënimin e Palermos më rënien në Serinë C italiane ka qenë një lajm i keq jo vetëm për tifozët e skuadrës siciliane.

Shpreh keqardhjen për këtë zhvillim të ri negativ për këtë klub edhe Samir Ujkani, portieri përfaqësueses së Kosovës, që u bë i njohur në futbollit italian pikërisht te Palermo, që e afroi nga akademia e Anderlehtit në Belgjikë.

“Ç’fatkeqësi që u zhduk Palermo, më vjen vërtet shumë keq. Palermo më solli në Itali dhe më bëri futbollist. Kur e shoh të zhduket, më dhëmb shumë. Por unë jam i bindur se do të rikthehet shumë shpejt aty ku e meriton.”

I pyetur për të ardhmen e tij, Ujkani, aktualisht pjesë e Rizesporit në Turqi, u shpreh:

“Kam edhe dy vite kontratë me Rizesporin, të shohim. Dua të luaj dhe të imponohem. Këtu, për momentin, nuk po më jepet mundësia, por unë jam profesionist, stërvitem dhe ruaj formën, duke qenë në pritje për të treguar vlerat e mia.”

TAGS