Sarri: Mediat po bëjnë presion të madh në Hudson-Odoin

Shefi i Chelseat, Maurizio Sarri thotë se mediat angleze duhet të lehtësojnë pritjet rreth Callum Hudson-Odoit.

Anësori është paraqitur në gjashtë ndeshje në Ligën e Evropës këtë sezon dhe italiani është pyetur nëse do të jetë kështu përsëri sonte kundër Dynamo Kievit.

“Hudson-Odoi është gjithmonë në mendjen time në çdo ndeshje”, u përgjigj strategu që kohët e fundit ishte në qendër të kritikave për humbjet e njëpasnjëshme në Ligën Premier.

Callum Hudson-Odoi (Foto by Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Nuk e di nëse sot do të jetë në fushë apo jo, por edhe mediat duhet të bëjnë më pak presion ndaj lojtarëve të rinj anglezë, sepse ata duhet të përmirësohen”.

“Unë kurrë nuk kam parë një top lojtar që është 18-vjeçar, kështu që Callum, ashtu si edhe të gjithë lojtarët e tjerë në Angli, duhet të përmirësohen”.

“Kjo është e rëndësishme dhe pastaj do të jetë në gjendje të jetë në tregoj cilësitë. Duhet të luajë pa presion për momentin, mendoj se mediat po bëjnë shumë presion tek lojtarët e rinj anglezë”, tha italiani.

Ndryshe, Odoi kohët e fundit është përfol se do në sezonin e ri do të paraqitet në radhët e Bayern Munichut. /Telegrafi/

TAGS