Sarri nervoz: Bayern Munichu është duke e ofenduar Chelsean

Bosi i Chelseat, Maurizio Sarri, ka akuzuar rëndë Bayern Munichun për ndekjen publike të CAllum Hudson – Odoit.

Bayern Munichu nuk e ka fshehur fare faktin se po dëshiron ta transferojë të riun e Chelseat.

Sarri nuk mendon se bavarezët po veprojnë si duhet në këtë situatë.

“Mendoj se nuk është profesionale sepse ata po flasin për një lojtar që është nën kontratë te Chelsea dhe nuk respektuan fare klubin”.

“Më pas nuk e di çka të them për këtë situatë.. Unë jam i lumtur me lojtarin sepse ai po përmirësohet, po përmirësohet shumë në mbrojtje”

“Tash ai duhet të përmirësohet në disa lëvizjë me top, por ai po punon shumë për momentin dhe jam shumë i kënaqur me lojtarin e dua ta kem këtu në të ardhmen”, u shpreh Sarri.

Hudson-Odoi konsiderohet prej talentëve më të mëdhenj të Chelseat, por edhe ai vet ka kërkuar më shumë hapësirë. /Telegrafi/

TAGS