Serena Williams shet më në fund shtëpinë e saj super luksoze 

Serena Williams shet më në fund shtëpinë e saj super luksoze 

Ylli i tenisit e ka shitur shtëpinë e saj e cila ndodhet në një nga zonat luksoze në LA.

Ylli i tenisit, Serena Williams, e ka shitur shtëpinë e saj e cila ndodhet në një nga zona super luksoze që ndodhet në Los Angeles, transmeton lajmi.net.

Shtëpia e saj u shit 18 muaj pasi e nxorri në treg me një çmim më të lirë nga çka e kishte blerë ajo në vitin 2006.

Prona e ndërtuar në vitet 1930 mbulon një sipërfaqe prej tre hektarë tokë dhe përmban një pishinë të izoluar dhe madje edhe hiking private.

Serena shiti shtëpinë për 6.2 milionë pound të cilën e kishte blerë pë 9 milionë në vitin e lartëpërmendur./Lajmi.net/

TAGS