Sergio Ramos barazon rekordin e Leo Messit

Sergio Ramos barazon rekordin e Leo Messit
11:54 | 31 Tetor 2019

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos vazhdon të qëndrojë në majat e futbollit pavarësisht se është një lojtar jo shumë i dashur për publikun.

Ai është një mbrojtës dhe udhëheqës i shkëlqyeshëm, dhe shumica e tifozëve do ta pranonin fshehurazi se e dëshironin atë në ekipin e tyre.

Dhe, kur filloni të mos përdorni mënyra për të lavdëruar lojën e tij, ju hasni në një statistikë që nxjerr në pah rekordin e tij të pabesueshëm të golave, transmeton lajmi.net.

Në janar ai shënoi golin e tij të 100-të profesional – një statistikë mahnitëse për një mbrojtës.

Tani, ai ka arritur një tjetër rekord të mrekullueshëm, me golin e shënuar mbrëmë ndaj Leganes, duke barazuar atë të Lionel Messi – duke shënuar në 16 sezone radhazi të La Ligës. /Lajmi.net/

TAGS