Sevilla nuk e largon nga objektivi, në verë do të tentojë transferimin e Shaqirit

Sevilla nuk e largon nga objektivi, në verë do të tentojë transferimin e Shaqirit

Sevilla thuhet se po konsideron një veprim gjatë afatit kalimtar për yllin shqiptar të Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Reprezentuesi zviceran ka luajtur vetëm dy minuta në vitin 2020, dhe ai duket gati i sigurt se do të largohet nga Anfield para fillimit të sezonit 2020-21.

Skuadra e Julen Lopetegui ishte e lidhur me një lëvizje për 28-vjeçarin gjatë afatit kalimtar të janarit, por çmimi i kërkuar prej 30 milionë eurosh nga Reds, prishi interesin e tyre në atë kohë

Sidoqoftë, sipas raporteve të gazetës Mundo Deportivo, drejtori sportiv i Sevillas, Monchi, është duke përgatitur një ofertë për të tentuar gjatë verës.

Liverpooli ka të ngjarë të jetë i hapur për oferta në rajonin e 15 milionë eurove, pasi ka ulur ndjeshëm pritjet e tyre nga sezoni i mëparshëm.

Por, Sevilla nuk është i vetmi klub i interesuar për një transferim të ish-yllit shqiptar të Bayern Munichut dhe Interit.

Roma dhe CSKA Moska gjithashtu thuhet se po monitorojnë situatën e tij me liderët e Ligës Premier.

MEDIAL.mk