Shkëndija u kualifikua në xhiron e 3-të Ligës së Evropës

Shkëndija u kualifikua në xhiron e 3-të Ligës së Evropës

Botoshani, 17 shtator 2020 (MEDIAL) – Shkëndija shënoi fitore në Rumani kundër Botoshani me rezultat 0:1 dhe u kualifikua në xhiron e tretë të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në garën e dytë sipas cilësisë në Evropë hapi rezultatin në minutën e tretë, ndërsa shënues i golit ishte Besart Ibraimi me goditje të bukur nga distanca.

Rumunët luajtën ndeshje të mirë dhe patën disa raste të mira, por Kostadin Zahov shpëtoi disa goditje të mysafirëve.

Shkëndija nga minuta e 67-të luajti me një lojtar më pak, pasi Armend Alimi mori kartonin e dytë të verdhë dhe automatikisht të kuq, por edhe me një lojtar më pak, skuadra tetovare arriti të ruajë epërsinë.

Shkëndija në xhiron e 3-të e pret më të mirët nga ndeshja mes Lokomotiv Plovdivit dhe Totenhemit. bs/bsh/