Shpërthim tritoli në Tiranë/ Ngjarja pranë hotelit te Ervin Matës

Shpërthim tritoli në Tiranë/ Ngjarja pranë hotelit te Ervin Matës

Nje shperthim i fuqishem ka ndodhur mnremjen e sotme ne Tirane. Shperthimi ka ndodhur rreth ores 23 tek rruga e Dibres.Behet me dije se nje sasi tritoli ka shperthyer mes nje hoteli dhe nje lokali. Hoteli i njohur ne kryeqytet eshte ne pronesi te Ervin Mates, i njohur si ish- partneri i Elvana Gjates, i perfshire ne vrasjen e Bllokut ne tetor te 2018.

Nderkaq lokali eshte ne pronesi te Klevis Gozhites. Nga shperthimi nuk ka patyr te lenduar vetem deme materiale. Deri me tani nuk dihet se kush ka qene objektivi.