Shuhen dyshimet, Celina i gatshëm për Kosovën

Shuhen dyshimet, Celina i gatshëm për Kosovën
19:56 | 31 Maj 2019

Bersant Celina është i gatshëm të paraqitet për Përfaqësuesen e Kosovës në dy ndeshjet shumë të rëndësishme të qershorit.

‘Dardanët’ më 7 qershor zhvillojnë ndeshjen e dytë kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, ndërsa tre ditë më vonë udhëtojnë në drejtim të Bullgarisë, me të cilën kombëtare kanë barazuar 1:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Bernard Challandes në këtë grumbullim është duke u përballur me shumë lëndime të lojtarëve, dhe në dyshime ishte vënë edhe Bersant Celina.

Por, lojtari përmes një postimi në Instagram, ka konfirmuar se është i gatshëm për ndeshjet e radhës së Kosovës.

Celina në Championship te Swansea, në sezonin që shkoi ka regjistruar 38 paraqitje, duke shënuar edhe pesë gola./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS