Si ndodhi vrasja në Kavajë, pas alkoolit 60- vjeçari mori çiften dhe ekzekutoi të riun

Si ndodhi vrasja në Kavajë, pas alkoolit 60- vjeçari mori çiften dhe ekzekutoi të riun

Qyteti i Kavajës u trondit nga një vrasje mbrëmjen e sotme.

Mësohet se Marius Ismaili 29-vjeç u vra me çifte nga Xhevdet Lecini 60-vjeç.

Raportohet se dy personat që u përfshinë në sherr ishin nën efektin e pijes alkoolike dhe në debat e sipër Xhevdet Lecini qëlloi 26-vjeçarin për vdekje me armën e gjahut.

60-vjeçari është shoqëruar në polici.

Trupi i pajetë i të riut është transportuar drejt morgut të spitalit të Durrësit.

Viktima ka qenë i dënuar më parë për plagosje dhe është liruar disa muaj më parë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.2 të qytetit, ku autori i dyshuar ka një lokal në pronësi.

Kavajë/Informacion Paraprak

Rreth orës 18:20 në lagjen nr 2 Kavajë për motive të dobëta, gjatë një konflikti të çastit nën efektin e pijes alkoolike shtetasi XH. L.,60 vjeç ka vrarë me armë gjahu të cilën e posedonte me leje shtetasin M. I.,29 vjeç.

Shtetasi XH. L ndodhet i shoqëruar në Komisariat për veprime të metejshme hetimore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.