Situata tek Infektivi/ Manastirliu: 6 pacientë, mes tyre dhe të rinj po luftojnë për jetën

Situata tek Infektivi/ Manastirliu: 6 pacientë, mes tyre dhe të rinj po luftojnë për jetën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tregoi për gjendjen e pacientëve të cilët po luftojnë me COVID-19 në spitalin Infektiv.  Me anë të një postimi në ‘Facebook’ Manastirliu shprehet se aktualisht 6 pacientë, mes tyre dhe mosha të reja, janë të intibuar dhe po luftojnë për jetën.“ SPITALI INFEKTIV

Gjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin infektiv, me përpjekjen e madhe të stafit mjekësor, në një betejë shumë të vështirë me virusin e rrezikshëm.

Mos e lejoni që ju apo një i afërmi juaj të përfundojë në spital dhe të rrezikojë jetën nga #COVID19 #RespektoniRregullat

↔️Mbaj distancën

Vendos maskën

Ruaj higjienën

#RuaniShëndetin”, shkruan Manastirliu.