Sokoli: Kosovës dhe FC Prishtinës si duhet stadiumi, Ministri Gashi: Përfundohet në më pak se 30 ditë

Sokoli: Kosovës dhe FC Prishtinës si duhet stadiumi, Ministri Gashi: Përfundohet në më pak se 30 ditë

Strategu shqiptar, Bylbyl Sokoli, në Duelin e Botërorit në TV Dukagjini ka bërë thirrje që sa më shpejt të përfundohet Stadiumi i Qytetit të Prishtinës, një thirrje që u përkrah nga ministri i Sportit, Kujtim Gashi.

Ishte Sokoli ai që potencoi se përaqësuesja e Kosovës duhet të zhvillojë ndeshjet në Prishtinë, dhe që sa më shpejt të bëhet gati stadiumi.

Trajneri i ri i FC Llapit, Sokoli, tha se edhe Prishtinës i duhet stadiumi.

“Projekti për stadiumin e përfaqësueses është i madh, por ne kemi nevojë urgjente që të përfundojmë stadiumin e Prishtinës në mënyrë që kualifikimet përfaqësuesja t’i zhvillojë në Prishtinë, stadiumi i duhet edhe FC Prishtinës”, theksoi Sokoli.

Menjëherë u përgjigj ministri i sportit, i cili konfirmoi se për 30 ditë do të jetë gati stadiumii Prishtinës.

“Për 30 ditë do të jetë gati stadiumi i Prishtinës”, theksoi ai, para se Sokoli të replikonte se shumë herë është dhënë një datë e saktë por punimet janë shtyrë.

“Do të përundohet edhe në më pak se 30 ditë. Do të kryhen të gjitha inspektimet edhe nga UEFA dhe stadiumi do të jetë sigurisht gati”, shtoi Gashi duke siguruar se stadiumi do të perfundojë.

Dueli i Botërorit është një emision special i cili transmetohet në TV Dukagjini dhe prodhohet nga “super ekipa” me në krye Arben Ahmetin si autor dhe në prezantim të Arta Nitajt dhe Fisnik Zymit. /Telegrafi/

TAGS