Spalletti i kënaqur me fitoren ndaj PSV-së, lavdëron Icardin dhe Nainggolanin  

Luciano Spalletti ishte i kënaqur me Interin e tij ndaj PSV Eindhoven, teksa pati lëvdata për kapitenin Mauro Icardi dhe mesfushorin Radja Nainggolan.

Nerazzurët u rikthyen edhe një herë në Ligën e Kampionëve, për të luftuar përsëri dhe për të fituar 2-1 në Eindhoven falë golave të Nainggolan e Icardi, dhe kjo e ka bërë të lumtur trajnerin Spalletti.

“Nëse ju i jepni hapësirë ​​PSV-së, ata janë një skuadër e fortë me lojtarë të cilët janë të shkëlqyer në ajër, kështu që ne u përpoqëm të zgjedhim momentin e duhur për t’i shtypur ata”, ka thënë fillimisht Spalletti për Sky Sport Italia.

Lexo po ashtu:

“Ne bëmë mjaft mirë. Duhet të komplimentojmë Radja Nainggolan, pasi ai u kthye në nivelet e tij të vjetra sonte. Ai kishte lëndim nga para-sezoni dhe kjo me të vërtetë e ngadalësoi përparimin e tij”.

Nainggolan dhe Icardi duke festuar golin e parë të Interit ndaj PSV-së (Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

“Mund të kemi luajtur disa topa më mirë sesa të vazhdonin të kthehemi prapa. Ka pasur momente ku nuk kemi bërë maksimumin e mundësive për të ecur përpara”.

“Duke thënë këtë, u përpoqëm ta mbanim ndeshjen më larg golit tonë dhe të shmangnim shumë kundërsulme, sepse Hirving Lozano është i shkëlqyer në këtë drejtim”.

Lexo po ashtu:

“Mauro ka disa karakteristika të sakta. Ai nuk ka dobësi në përfundimin, ai është i përsosur. Ndonjëherë, si në pjesën e dytë, ai duhet të fokusohet më shumë në rikthim dhe ndihmë ndaj mesfushës, ashtu siç bëri në fund të ndeshjes”.

“Kur ai dëshiron, di se si të duket më i fortë dhe më i fortë sesa ai është në të vërtetë. Ai duhet ta bëjë këtë më shpesh. Plus, sigurisht, ai është një kafshë në zonë”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

TAGS