Sturridge përjashtohet nga futbolli, mësojeni arsyen

Sturridge përjashtohet nga futbolli, mësojeni arsyen

13:38 |

Ish-sulmuesi i Liverpool, Daniel Sturridge, është përjashtuar nga futbolli për dy javë dhe është gjobitur me 75,000 paund pasi u shpall fajtor për shkelje të rregullave të basteve.

Atij iu dha një ndalim prej gjashtë javëve, katër prej të cilave u pezulluan dhe është i lirë të luajë përsëri më 31 korrik.

Shoqata e Futbollit thotë se do të apelojë kundër dënimit nga komision rregullator i pavarur – duke pretenduar se çështja ka kaluar në informacion të brendshëm mbi një transferim të mundshëm në janar të vitit 2018, përcjell lajmi.net.

I ngjajshëm

Nëntë nga 11 akuzat kundër 29-vjeçarit u hodhën poshtë.

Komisioni zbuloi se dy akuza u vërtetuan – se ish-sulmuesi i Manchester Cityt dhe Chelseat, i cili shënoi tetë herë në 26 paraqitje për Anglinë, e kishte udhëzuar vëllain e tij Leon që të luante bast për transferimin e tij te Sevilla dhe se ai i kishte dhënë atij informacione të brendshme.

Në një deklaratë, FA tha se “me respekt nuk pajtohet me gjetjet e komisionit rregullator dhe do të apelojë kundër akuzave që janë hedhur poshtë dhe sanksionit që është vendosur”. /Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

13:38 |

TAGS