Suarez dëshiron largimin nga Barcelona

Suarez dëshiron largimin nga Barcelona
8:17 | 13 Qershor 2019

Denis Suarez ka konfirmuar se dëshira e tij është që të largohet nga Barcelona dhe preferenca është që të mbetet në La Liga.

25-vjeçari luftoi për një vend te Barca që kur u kthye në klub në vitin 2016, duke shpenzuar gjysmën e dytë e sezonit të kaluar në huazim te Arsenal.

Mesfushori dha pak shenja për ‘Topçinjët’, duke luajtur vetëm gjashtë herë në të gjitha garat ndërsa ai luftoi me lëndime në mbylljen e sezonit, përcjell lajmi.net.

Dhe ai tani e ka bërë të qartë se një kthim në Angli nuk i pëlqen atij, edhe pse ai dëshiron të gjejë më shumë minuta duke luajtur në Spanjë.

“Ajo që dua është të largohem nga Barca dhe të lua”, tha Suarez për El Larguero.

”Qëllimi im është që të qëndroj në ligën spanjolle, kam qenë në Barcelonë për dy muaj duke u rikuperuar nga lëndimi dhe askush nga Barca nuk më ka thënë asgjë”, zbuloi ai. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS