Tag: 10

Samsung shënon rritje në shitje

08/10/2019

Shifrat pozitive të shitjes së telefonit “Samsung Galaxy 10” i kanë ngjallur shpresat për kufizimin e krizës së gjigantit teknologjik në Korenë Jugore. Kjo kompani ... Read More

Mbështetja për “Windowsin 7”, do të skadojë për më pak se 100 ditë

08/10/2019

“Windowsi 10” ka qenë sistemi më i popullarizuar i funksionimit të desktopit për disa kohë dhe së fundmi është njoftuar se ka arritur në 900 ... Read More

“10 mijë funte çdo muaj, për 30 vjet”: E la punën një ditë pasi kuptoi lajmin e madh, 24-vjeçari tregon se si do t’i shpenzojë paratë

07/08/2019

Fituesi i një lotarie “10 mijë funte çdo muaj, për 30 vjet” ka zbuluar sesi ai e la punën e tij në Amazon një ditë ... Read More

Selmanaj 20 vjet pas tregon tmerrin që ndodhi në masakrën e Dubravës: Më mbuluan trupat e të vdekurve, nuk e dija nëse isha i plagosur (Video)

22/05/2019

“10 vite pas është e vështirë të kthehesh me mendje – shpirt, e të flasësh për masakrën e Dubravës, jo pse kujtesa më ka tradhtuar, ... Read More

Mickoski: Grupet e punës do të punojnë për propozim ligjin e PSP-së dhe për ligjet e tjera reformuese

10/03/2019

10 Mars 2019 / 23:36 Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se pas takimit mund të përfundohet se konkretisht ... Read More

Takimi Zaev-Mickoski, reagon Sela

10/03/2019

10 Mars 2019 / 21:46 Deri sa në Qeveri po zhvillohet takimi mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe liderit të opozitës Hrictijan Mickoski. Lideri i Aleancës ... Read More

Osmani viziton Rumaninë

10/03/2019

10 Mars 2019 / 20:33 Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, do të qëndrojë në Bukuresht, Republika e Rumanisë, ku do të merr ... Read More

Fillon takimi Zaev-Mickoski

10/03/2019

10 Mars 2019 / 20:17 Ka filluar takimi në Qeveri mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe liderit të opozitës Hrictijan Mickoski. Në takimin e liderëve pritet ... Read More

Strugë, sërish digjen kallamet

10/03/2019

10 Mars 2019 / 20:01 Një pjesë e madhe me kallam është djegur sot në dalje të Strugës në drejtim të fshatit Kalishtë. Sipas dëshmitarëve ... Read More

Zvarritet modernizimi i “Bit Pazarit”

10/03/2019

10 Mars 2019 / 16:47 Zvarritet rikonstruktimi i “Bitpazarit”. Deri tani ka përfunduar vetëm rinovimi i sektorit 7 dhe 8. Vonesa e punimeve më së ... Read More

Shkatërrimi i pyjeve merr përmasa shqetësuese

10/03/2019

10 Mars 2019 / 16:28 “Me qenë se ma siguron dikush familjen unë as një për qind nuk vij me e prek malin”. Me këtë ... Read More

Policia e shtetit, përdoruese e drogës?

10/03/2019

10 Mars 2019 / 16:10 Në tetë Sektorët për Punë të Brendshme në kuadër të MPB-së ka nisur kontrolli sistematik i policëve. Rezultatet fillestare, jo ... Read More