Tag: ‘100

Si të zbulosh për 10 sekonda a është efektive maska që po mban

30/07/2020

Maska është e domosdoshme dhe e detyrueshme në ditët e pandemisë që bota gjendet. Po si të jesh 100% i sigurt se ajo që po ... Read More

Futni arrat në ujë para konsumimit të tyre, përfitimet janë të paimagjinueshme

19/05/2019

Studimet e ndryshme kanë treguar se mënyra më e mirë për të marrë 100% vlerat e tyre ushqyese është duke i futur paraprakisht për 8 ... Read More

‘Time 100’ mbledh yjet e muzikës dhe filmit në New York

24/04/2019

Times ka organizuar mbrëmjen 'Time 100' në New York. ‘Time 100’ gala është një ceremoni që mbahet qdo vit për 100 njerzit më me influencë ... Read More

Vizita e zyrtarëve të lartë amerikanë në Kosovë, porosi e qartë për pezullim të taksës dhe vazhdim të dialogut

01/03/2019

Vendosja e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja, në nëntor të vitit të kaluar, shkaktoi pakënaqësi tek miqtë ndërkombëtar të Kosovës. Që nga ... Read More

A po përçahet PAN-i, flet Ahmet Isufi nga AAK-ja

19/02/2019

Vendosja e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja, kohëve të fundit ka nxitur disa mospajtime brenda koalicionit qeverisës. Përderisa kryetari i PDK-së njëherësh ... Read More

Solari: Marcelo është 100 për qind i Real Madridit

07/02/2019

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari ka paralajmëruar Juventusin se Marcelo është ‘100 për qind madridista’. Ka disa ditë që është raportuar se Marcelo është ... Read More

Analistët: Taksa përçan Haradinajn dhe Veselin, qeveria në krizë 

30/01/2019

Taksa e vendosur prej 100%  nga Qeveria e Republikës së Kosovës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja ka filluar t’i përçajë partnerët e koalicionit qeverisës, ... Read More

AAK i qëndron prapa Haradinajt, taksa nuk do të hiqet

29/01/2019

Taksa prej 100% e vendosur nga Qeveria e Kosovës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja, ka filluar të bëhet “mollë sherri” në mes partnerëve të ... Read More

A po e rrezikojnë koalicionin qeverisës dallimet për taksën?

27/01/2019

Dy qeveritë e kaluara nuk arritën ta përfundojnë mandatin e rregullt 4-vjeçar. Pas vendosjes së taksës 100% nga Qeveria e Ramush Haradinajt për prodhimet që ... Read More

Bajram Gecaj: Taksa ndaj produkteve serbe nuk ishte menduar mirë, porosia amerikane ndër më të ashprat që i kemi marrë

17/01/2019

Bajram Gecaj nga LDK-ja, duke komentuar çështjen e taksës prej 100% ndaj mallrave të Serbisë, ka thënë që pas reagimit të Amerikës duhet të kuptojmë ... Read More

Kadaj-Bujupi: Haradinajt i duhet mbështetje, për heqjen e taksës duhet vullnet nga Serbia

16/01/2019

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj, ka vlerësuar se taksa 100% ndaj produkteve serbe, ka qenë e domosdoshme. Kadaj ka thënë se ... Read More

Gashi: Taksa mund të rishikohet

15/01/2019

Zëvendëskryeministri Dardan Gashi e ka quajtur vendosjen e taksës prej 100% ndaj mallrave të Serbisë, si vendimin më “popullor” të arritur deri tani. Gashi ka ... Read More