Tag: 18

Zjarri në Malin e Karadakut vazhdon të jetë aktiv

18/03/2019

18 Mars 2019 / 20:28 Zjarri në Malin e Karadakut i cili shpërtheu sot rreth orës 13:oo, është ende aktiv. Po digjet pylli rreth 1 ... Read More

Vazhdon zjarri mbi malet e Dollogozhdës në Strugë

18/03/2019

18 Mars 2019 / 19:03 Zjarri që ka përfshirë pasditen e sotme malet mbi fshatrat Dollogozhdë dhe Poum në rajonin e Strugës, vazhdon të jetë ... Read More

Pushteti dhe opozita vendosin për fatin e PSP-së

18/03/2019

18 Mars 2019 / 18:16 Fillojnë takimet e grupeve të punës për harmonizimin e ligjeve të nevojshme për datën e bisedimeve me BE-në. Në Ministrinë ... Read More

Takimet e grupeve të punës, Deskoska: Të sjellim një ligj me standarde ndërkombëtare

18/03/2019

18 Mars 2019 / 17:40 Ministria e Drejtësisë, Renata Deskoska, para takimit me grupet e punës së partive në pushtet dhe të opozitë, tha se ... Read More

Takimet e grupeve të punës, VMRO: Do të jemi konstruktiv

18/03/2019

18 Mars 2019 / 17:09 Grupi i punës së VMRO-DPMNE-së para takimit që po zhvillohet në Ministrinë e Drejtësisë me grupet e tjera të punës, ... Read More

Ekspertët me kritika për reformat në shërbimet e sigurisë

18/03/2019

18 Mars 2019 / 16:02 Kritika të shumta në debatin e parë publik në Kuvend pas leximit të parë të ligjit për Agjencinë për Siguri ... Read More

Nuk ka raste të reja të të prekurve nga MRSA

18/03/2019

18 Mars 2019 / 15:47 Nuk ka raste të reja të të infektuarve me bakterin MRSA, njoftojnë nga Qendra e Shëndetit Publik. Epidemiologët thonë se ... Read More

Pakoja me ligjet sociale nuk kthehet në Qeveri

18/03/2019

18 Mars 2019 / 15:28 Pako e ligjeve sociale nuk do të kthehet për herë të tretë në Qeveri. Partnerët e koalicionit, LSDM-BDI janë marr ... Read More

Kallëzim penal për shkeljet në Fondin pensional?!

18/03/2019

18 Mars 2019 / 14:48 Prokuroria Publike ka zgjeruar hetimin për skandalin e Fondit Pensional mbi shumën e pa-transferuar, prej 19 milion eurove, në shtyllën ... Read More

Nga 1 maji, deklarata për përbërjen e mishit

18/03/2019

18 Mars 2019 / 14:46 Konsumatorët do të dinë sa ujë, sa proteina dhe sa aditivë ka në mishin e bluar të paketuar, qebapët gjysmë ... Read More

Zaev deri te Mickoski: Kush jemi ne që të përzgjedhim prokurorin

18/03/2019

18 Mars 2019 / 14:29 Kryeministri Zoran Zaev tha se bisedimet për Ligjin e ri për prokurorinë me të cilin do të zgjidhet edhe ardhmëria ... Read More

Zaev: E them qartë, amnistia erdhi në kohën e ndryshimeve kushtetuese

18/03/2019

18 Mars 2019 / 14:04 Kryeministri Zoran Zaev, sot ka deklaruar se nuk ka paralajmërime për amnisti të re nga Ministria e Drejtësisë, mirëpo as ... Read More