Tag: 19

Demiri: PSP-ja nuk ka më mbështetjen që kishte dikur

19/03/2019

19 Mars 2019 / 23:23 Në një debat mes analistëve në emisionin “Programi 200” në Alsat mbi fatin e PSP-së, kur ka aq shumë diskutime ... Read More

Demiri: “Hilja” për fatin e PSP-së është bërë që në fillim

19/03/2019

19 Mars 2019 / 23:01 Në një debat të hapur rreth fatit të PSP-së në Alsat, avokati Ardian Demiri thotë se  “hilja” për fatin e ... Read More

Maksuti: Amnistia për “27 prillin”, rast specifik

19/03/2019

19 Mars 2019 / 22:37 Profesori universitar, Mersim Maksuti gjatë një debati në emisionin “Programi 200” në Alsat për fatin e PSP-së, foli edhe për ... Read More

Arrest shtëpie për Stevçe Jakimovskin

19/03/2019

19 Mars 2019 / 21:04 Ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski mëngjesin e sotëm u arrestua dhe u dorëzua para Gjykatës Penale me procedurë ... Read More

KE-ja kërkon rritjen e dinamikës për reformat

19/03/2019

19 Mars 2019 / 19:13 Komisioni Evropian ka lavdëruar vendin, por kërkon rritjen e dinamikës për reformat. Brukseli zyrtar i tregoi Qeverisë se ndryshimet dhe ... Read More

Nuk dihet ende qëndrimi i VMRO-së për PSP-në

19/03/2019

19 Mars 2019 / 18:23 VMRO-DPMNE duhet të vendos nëse do të mbështesë gjyqësor dhe PSP të pavarur, ose do të vazhdojë të mbështes amnestimin ... Read More

Zaevi në Bruksel, takime me Hanin dhe Mogerinin

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:52 Në Bruksel, delegacioni i drejtuar nga kryeministri Zoran Zaev takoi përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme të BE-së Federika ... Read More

Ahmeti: Askush s’është tradhtuar nga shkrirja e Sekretariatit

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:43 Një javë pas reagimeve të krahut të luftës për shuarjen e Sekretariatit për implementimin  e MO-së, kreu i integristëve Ali ... Read More

Cipras më 2 prill viziton Maqedoninë e Veriut

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:23 Është bërë e ditur data e vizitës së Kryeministrit Grek në Maqedoninë e Veriut, Aleksis Cipras. Mediet greke shkruajnë se ... Read More

Takimet në Bruksel, përpjekje për të siguruar datë

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:12 Nga aktivitetet intensive në Bruksel të funksionarëve të lartë shtetëror, ish ambasadori Nano Ruzhin, vlerëson se, në qershor, do të ... Read More

Zjarrvënie e qëllimshme në Karadakun e Shkupit

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:00 Erërat gjatë natës kanë shpërndarë edhe më tej flakën në malet e Karadakut të Shkupit. Terreni i ashpër, ka vështirësuar ... Read More

Përplasjet “virtuale” të kandidatëve për president

19/03/2019

19 Mars 2019 / 14:31 Akoma pa filluar zyrtarisht fushata presidenciale, kandidatët kanë filluar me zbatimin e strategjive të tyre për bindjen e qytetarëve për ... Read More