Tag: 1991

Deponuan 15 mijë euro fals në bankë, arrestohen një femër dhe një mashkull

15/05/2019

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar dy persona D. R ( 1991 mashkull) dhe F.Z ( 1996) femër, si të dyshuar se në dy ... Read More

Grupi Shëndetësor Acibadem – zgjidhja më e mirë shëndetësore

07/05/2019

ACIBADEM Healthcare Group ka pësuar zhvillime të shpejta që nga viti 1991 dhe u bë një nga institucionet kryesore në Turqi në kuadër të fushës ... Read More

Rrëfimi për grupin “Marigona”: Në vitet e 90-ta, të këndoje në kasetat e vitit të ri suksesi ishte i garantuar

22/03/2019

Grupi “Marigona” është themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Fatoni dhe Vullneti kanë ardhur ... Read More

Basha, në përvjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës: Jemi para të njëjtës sfidë

20/02/2019

Lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha ka përkujtuar 20 shkurtin e vitit 1991, kur shqiptarët rrëzuan bustin e Enver Hoxhës. “Sot përkujtojmë 20 shkurtin ... Read More

28-vjet nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës (Foto)

20/02/2019

Shqipëria sot kujton 28-vjetorin e rënies së bustit të Enver Hoxhës. Më 20 shkurt 1991, mijëra të rinj u nisën nga “Qyteti Studenti” drejt qendrës ... Read More